Bad Bramstedt 2015

Bad Bramstedt – Německo

 

Rok 2015 se pro náš orchestr nesl opět v duchu příprav na zájezd do německého lázeňského města Bad Bramsted. Této skvělé přehlídky se jako jeden z mála orchestrů účastníme pravidelně, máme zde i své skalní fanoušky a v mnoha směrech se cítíme jako doma. Letos poprvé jsme nebydleli ve „svých“ rodinách jako v minulých letech, protože jsme jeli ve výrazně mladším obsazení a ne všichni jsou schopni domluvit se v cizině, i tak ale byla znát nadstandardní péče.

Část orchestru i mažoretek byla na svém prvním zájezdu v životě, takže se zájezd neobešel bez drobných organizátorských škobrtnutí, naštěstí tato zaváhání byla jen ve stylu: „pane dirigente, já jsem nevěděl, že si mám vzít i plavky“.

Bramstedter Musikfest Samstag

Bramstedter Musikfest Samstag

Čekalo nás několik koncertů a tradiční průvody městem a bez nadsázky jsme vypadali jako děti ostatních orchestrů. Náš věkovýprůměr byl 14 let. To spolu se skutečností, že jsme pravidelnými návštěvníky, přilákalo na naše koncerty spousty diváků.

Musikfest Bad Bramstedt Sonntag

Musikfest Bad Bramstedt Sonntag

Překvapením pro ně i pro samotné muzikanty bylo předem nedomluvený a tedy plně improvizovaný vstup, kdy jsme spojili twirlinovou sólistku se sólem na bicí a trumpetu. Sólista Tomáš Černoch vzal ale improvizaci opravdu od podlahy a střídal trumpetu s pozounem, do toho Denisa Chytilová předváděla neuvěřitelné kousky s hůlkou a vše pohromadě držel výborný bubeník Zdeňa Ptáček. Tento vstup nás nesmazatelně zapsal do paměti nejen diváků, ale zejména muzikantů z ostatních souborů, kteří obdivovali kromě kvality provedení zejména drzost a lehkost, s jakou si toto číslo všichni protagonisté střihli. Následný aplaus ve stoje jsme si ale nezasloužili pouze tímto vstupem, ale hlavně perfektním provedením koncertů, entuziasmem a mladickým nadšením.

 

Za možnost pravidelně se účastnit tohoto festivalu děkujeme zejména Statutárnímu městu Zlín a Ministerstvu kultury České republiky.

zlin


Loga
Zlín.eu Zlínský kra