Česká televize – Pořad „A tuhle znáte?“

Pořad o SDOM si můžete přehrát zde:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1109310286-a-tuhle-znate/407234100031007/video/

O pořadu „…a tuhle znáte?“ České televize:

V pořadu …a tuhle znáte?, který vyrábí Centrum hudby, zábavy a tvorby pro děti a mládež Televizního studia Ostrava, se o pozornost diváků ucházejí dechové orchestry, které tradičně působí ve městech, na školách anebo se váží na specifické kulturní prostředí. Přinášíme hudební místopis českých a moravských dechových kapel.

Dechové orchestry jsou většinou chloubou obce nebo kulturního zařízení, odkud pocházejí. A tak je tento pořad zároveň jakousi mapou kulturní krajiny, která nabízí návštěvu českých měst a vesnic s muzikantskou tradicí. Během jednoho dne stráveného v místě působení se dovídáme o historii orchestru i o současném usilování. Věhlas ansámblů dotvrzují úspěchy na mezinárodní úrovni a vedle toho i nadšení publika, které jindy dechovku ani neposlouchá. Dechovými orchestry během jejich existence procházejí celé generace hudebnických rodin. Také díky tomuto těsnému sepjetí s tradičními rody je dechovka stále živá, mladá a vytváří jakési „rodinné stříbro“ měst a obcí.

Tento pořad zařazujeme do sobotního vysílání už od roku 2003. Repertoár orchestrů sahá od klasických českých dechových skladeb (polky, valčíky, pochody) až po transkripce skladeb současných rockových skupin.

Moderátorem pořadu je Jiří Siostrzonek. Žije v Opavě, působí v Dolním Benešově, je znám jako organizátor kulturního života a zájmových aktivit, jakožto sociolog se v České televizi často vyjadřuje k aktuálním otázkám veřejného života. V pořadu o dechových orchestrech nás provádí městy, seznamuje se skvělými kumštýři a ponechává prostor i našemu posluchačskému zážitku. Jako poučený posluchač a organizátor společenských akcí pro mladé moderuje tento pořad se vstřícností k žánru a s vlídným humorem.

Když se ve společnosti milovníků lehké múzy ozve v kontextu jiné zábavy otázka: „…a tuhle znáte?“, pak je to většinou signál k tomu, aby si všichni dohromady zahráli a zazpívali. V tomto případě je řečnická otázka …a tuhle znáte? značkou kvalitní hudební produkce, při které dobrá pohoda nikdy nechybí.


Loga
Zlín.eu Zlínský kra