Koncert k 75. výročí SDOM Zlín “A jedeme dál”

“A jedeme dál”. Výroční koncert SDOM s příznačným názvem se uskutečnil 21.11.2021 v Městském divadle Zlín. Po roční nucené koncertní pauze a téměř dvou letech nucených omezení nejen v běžném životě, ale i v životech členů SDOM Zlín, nemožnosti zkoušet společně či jen obyčejně cvičit v tělocvičně, se povedlo přichystat koncert, který byl hoden všech, kteří za uplynulých 75 let jakýmkoliv způsobem přispěli ke vzniku tak živého a kvalitního tělesa, kterým SDOM Zlín bezesporu je.

Dechovka mladých, ač letos slaví 75 let, je stále mladá a úžasná a umí překvapit. K oslavě svých narozenin si letos pro své posluchače připravila seznam již známých skladeb. Skladeb, které v průběhu let zaznamenaly největší úspěch, které hráče nejvíce bavily i skladby, o které si řekli samy posluchači. Na pódiu se objevily takové osobnosti, jako Robert Kozánek či Jaromír Schneider, kteří zavzpomínali na své časy v „mladých“. Za mažoretky se povedlo sestavit skupinu složenou ze členek, které tancovaly před 15 lety a nyní se ve vzpomínkové skladbě vrátily na pódium v plné parádě.

Show, kterou všichni na pódiu vytvořili, plejáda kostýmů, vtipů a skvělé muziky, byla odměněna několikaminutovým potleskem a opětovným ujištěním všech diváků, že ti mladí před nimi jsou úžasní.

Součástí koncertu byla samozřejmě i přehlídka všech mažoretkových skupin, které již 25 let nedílně patří do Sdružení dechového orchestru a téměř 40 dívek tak přinesla celé oslavě onu pověstnou nablýskanou třešničku na dortu.

Zbývá připomenout slova dirigenta Libora Mikla: „Když vidím chuť a sílu těchto lidí za mnou, doufám, že tato zmýlená doba brzy pomine a oni budou moct zase normálně žít, hrát, smát se užívat života. Já jim slibuji, že ať se bude dít cokoliv, budu za nimi a touto muzikou stát a budu jim stát po boku.“

My tímto děkujeme za veškerá přání, která se k nám již dostala, za neustále se rozrůstající počet našich fanoušků a pravidelných návštěvníků koncertů, za neutuchající podporu nejen našich diváků, ale i Zlínskému kraji a Statutárnímu městu Zlín, bez jejichž finanční pomoci bychom nemohli existovat.

DĚKUJEME!


Loga
Zlín.eu Zlínský kra