MISTROVSTVÍ ČR A MISTROVSTVÍ EVROPY V TWIRLINGU 2017, TŘÍDA A

 

Začátek roku je zároveň i začátkem soutěžní sezóny Svazu mažoretek NBTA. Již na leden je tak tradičně plánováno Mistrovství ČR v twirlingu, které je zároveň kvalifikačním kolem pro Mistrovství Evropy.

Do mistrovské třídy A je velmi těžké se probojovat, nejdříve musíte vyhrát na soutěži ve třídě B, složit velmi těžké zkoušky společné pro celou Evropu (mimochodem, v ČR se tyto zkoušky povedlo složit zatím jen pár desítkám twirlerů) a pak se teprve můžete utkat s ostatními o postupy na Mistrovství Evropy NBTA.

Už loni se do této mistrovské třídy probojovala Michaela Jančíková, která svým výkonem oslnila i letos a vybojovala titul I. Vicemistra v sóle na povinnou hudbu a titul II. Vicemistra v rytmickém sóle, ale hlavně získala nominace na dubnové Mistrovství Evropy v obou disciplínách.

Mistrovství Evropy v twirlingu probíhalo letos v Chorvatském městě Poreč, které je nám známé spíš jako rekreační oblast, ale pyšní se mimo jiné i perfektní sportovní halou a obrovským zázemím pro atlety různých sportů.

O Velikonočních prázdninách se tak Míša společně se zhruba dvěma desítkami ostatních členů Českého národního twirlingového týmu vydala do Poreče a společnými silami absolvovali zatím nejúspěšnější ME, co se celkových výsledků týká. Míša ve velmi silné konkurenci třicítky nejlepších z celé Evropy obsadila ve své kategorii 13 místo v rytmickém sólo a 14 místo v povinném sóle.

Asi se budeme opakovat, ale nic z toho bychom nedokázali bez podpory Statutárního města Zlína, díky které můžeme využívat nejen prostor, které k tréninku potřebujeme, ale můžeme oslovit i externí lektory, tentokrát Nikolu Zlámalovou, která pro Míšu sestavuje rytmické choreografie už druhým rokem, nebo Terezu Rejlovou, koučku Českého národního týmu, která pro Míšu sestavila sólo na povinnou hudbu.

Děkujeme tedy za neutuchající podporu nejen Statutárnímu městu Zlín, ale i všem našim fanouškům.


Loga
Zlín.eu Zlínský kra