Mistrovství ČR v twirlingu, leden 2018

Konec ledna je všemi twirlery očekávaný a obávaný termín. Ti nejlepší z nejlepších, úspěšní absolventi náročných mezinárodních mistrovských zkoušek twirlingu, se totiž utkají o tituly Mistrů ČR v twirlingu.

Rok 2018 je navíc velmi specifický, ti nejlepší z každé kategorie si vybojují nominaci přímo na Mistrovství světa.

Mažoretky a twirlerky SDOM Zlín už mají v mistrovské třídě A dvě členky– Michaelu Jančíkovou a Elišku Krajčovou.

Obě si pro rok 2018 připravily sólová vystoupení jak v povinném, tak v rytmickém sóle.

Elišce Krajčové letos sestavovala sóla několikanásobná Mistryně ČR i účastnice Mistrovství Evropy, Nikola Zlámalová. Michaela Jančíková letos přestoupila do vyšší věkové kategorie a poprvé soutěžila s choreografiemi přímo na tělo, které jí sestavil Mistr světa, Pascal Dumas.

Obrovská dřina v tělocvičně se nakonec vyplatila. Eliška Krajčová si v kategorii děti vybojovala za rytmické sólo na téma „Alenka v říši divů“ skvělé 5. místo, v povinném sóle pak získala titul II. Vicemistra ČR a přímý postup na Mistrovství světa do Norska.

 

Michaela Jančíková se svým sambovým tanečním sólem také zabodovala a v konkurenci až o 3 roky starších děvčat také získala 5. místo. V povinném sóle pak vybojovala nepopulární bramborovou medaili.

 

Rodiče, trenéři, choreografové i ostatní soutěžící jsou pro nás obrovským motorem a bez jejich podpory bychom na tyto úspěchy nedosáhly. Obrovské dík ale už tradičně patří i Statutárnímu městu Zlín, které nás již dlouhodobě podporuje. Děkujeme


Loga
Zlín.eu Zlínský kra