Mistrovství Evropy – Anglie 2016

 

Začátek října je pro mažoretky svátek – v tomto období je totiž každoroční Mistrovství Evropy v mažoretkových formacích a sólech a duích s rekvizitou.

Kvalifikační kola probíhají celý rok a dostat se až na vysněnou Evropu chce celoroční přípravu, tvrdý trénink, odhodlání a také trochu štěstí.

Vše to a ještě něco navíc mají dvě rodačky přímo z Vizovic – Michaela Jančíková a Barbora Horáková, obě členky mažoretkové a twirlingové skupiny SDOM Zlín.

Povedlo se jim kvalifikovat ve dvou velmi obtížných disciplínách – sólo rekvizity (Michaela Jančíková) a duo rekvizity – (Michaela Jančíková a Barbora Horáková).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Michaela Jančíková, II.Vicemistr Evropy

A tak po měsících příprav, zkoušek či malých i velkých starostech vyrazily 6. 10. 2016 do anglického města Crawley ukázat, že i ve Zlínském kraji, potažmo v malém městečku jako jsou Vizovice, jsou velmi nadaní mladí sportovci.

ME je vícedenní soutěž, vše klape přesně na minuty a tak nesmělo dojít k žádnému zdržení.

Na 8. 10. byly plánovány sólové disciplíny a Míša Jančíková měla startovat hned v prvním kole, takže od 6 ráno vše začalo naostro, příprava, make-up, já se málo třpytím, mě se klepou ruce, ztratila jsem kostým, zabijte mě, jsem nervózní atd. atd. atd. A pak nastoupila – choreografie na téma Caesar. A co byste řekli? Byl tam. Caesar jak vyšitý,

diváci fandili a Míša si je strhla na svou stranu. Poslední takty, kdy Caesar ukazuje své známé gesto Live or Die, všichni ztichli. A ona to dokázala – v konkurenci téměř 20 nejlepších sólistů z celé Evropy obsadila 3. místo a získala tak titul II. Vicemistra Evropy.

Na neděli pak byly v plánu párové disciplíny. Tady soutěžily holky s choreografií na téma Zima. Právě tato choreografie nám přinesla nejvíce problémů – po Mistrovství Moravy nejdříve rozpad páru, poté vymýšlení nové choreografie, tvorba nových rekvizit tak, aby je bylo možné převézt až do Anglie… Hlavní rekvizita se dodělávala až na místě v den soutěže. Ukázalo se, že ve Vizovicích se opravdu rodí jen skvělé holky – rozcvička, poslední instrukce a hurá na plac. Míša Jančíková už s Evropskou soutěží zkušenosti má, ale Bára Horáková stála před tolika člennou porotou, v sále

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Michaela Jančíková a Barbora Horáková, 5. místo

zaplněném diváky, kdy každý fandí a povzbuzuje, vše přenáší TV a je online přenos poprvé v životě. A tady se ukázala síla našeho týmu, kdy trenér řekne 2 slova, a holky se začnou smát. Nervozita opadá a je načase ukázat, že „winter is comming to the town“. V této disciplíně jsme nepatřili mezi favority, konkurence z celé Evropy se letos sešla opravdu excelentní, ale holkám se povedlo přimrazit úsměv na rtech i těm nejlepším z nejlepších a ve finále obsadily úžasné 5. místo.

Krása střídá nádheru, dětské šampaňské teče proudem, vedoucí můžou svými slzami štěstí zalít veškeré záhony v Anglii a holky opět zažívají slastný pocit přípitku z poháru. Za odměnu mají pár volných chvil v nádherné anglické přírodě, výlet k moři na proslulé bílé útesy, den v Londýně podle jejich představ a hlavně medaile i poháry z nejvyšší soutěže, které se v této disciplíně můžete účastnit.

Na tomto úspěchu se opět podílely všechny naše dobré duše, rodiče, vedoucí i Statutární město Zlín a my jim za to z celého srdce děkujeme.

 


Loga
Zlín.eu Zlínský kra