MISTROVSTVÍ EVROPY V TWIRLINGU, ITÁLIE MONTICHIARI, DUBEN 2023

Po mistrovství Evropy v roce 2021 jsme si dali velký závazek. Po skvělém umístění Michaely Jančíkové, kdy vybojovala v rytmickém i povinném sóle 8. místo, jsme chtěli dosáhnout alespoň „malého pódia“. O umístění do 6. místa na Evropské soutěži jsme dlouho snili a víme, že Michaela předpoklady má.

Příprava na mistrovství Evropy byla náročná zejména z časových důvodů. Všichni twirleři se po covidové pouze museli poprat s přípravou na Mistrovství světa, kvalifikační soutěže ve svých státech, přípravou na Pohár národů a do toho i přípravou na velikonoční mistrovství Evropy. Na každou z těchto soutěží se připravuje jiná choreografii a každý twirler a jeho trenér musí s tímto nabitým harmonogramem předem počítat.

Do Itálie jsme ze zamračeného a studeného Česka vyrazili den předem, abychom před náročným soutěžním maratonem nasáli sluneční paprsky. Už od music testu Michaela věděla, že má skvělou formu a soustředila se hlavně na povinné sólo, ve kterém vybojovala v roce 2022 titul mistra ČR.

Mistrovství Evropy se letos účastnilo 11 států, kdy se do každé z disciplíny můžou kvalifikovat 3 nejlepší z dané země. V obou disciplínách, kde Michaela soutěží, se kvalifikovalo 25 soutěžících.

První den Michaelu čekala její slabší disciplína, rytmické sólo. Michaela má choreografii poskládanou od svého zahraničního lektora, bývalého mistra Evropy, Pascala Dumas. Nádhernou sestavu zajela jen s drobnými chybami, povedlo se jí roztleskat celou halu, ale bohužel to k postupu do finálové desítky nestačilo.

Sobota pak byla ve znamení kvalifikačního kola v povinném sóle, kde si Michaela velmi věří. Za léta tréninku si Michaela vysloužila přezdívku „motorová Míša“, kdy má díky skvělé technice neuvěřitelnou rychlost, čistotu a plynulost pohybu hůlky. Její velký handicap jsou vysoké výhozy, které nemá přesně natrénovány díky nevhodným podmínkám pro trénink v ČR, i tak ale předvedla neuvěřitelný výkon, který byl ohodnocen 4. nejvyšším bodovým ohodnocením v její kategorii a vybojovala tak jasný postup do finále.

Michaela si svůj tah na branku a jistotu udržela i do druhého finálového dne, celou sestavu zajela nejlépe, jak mohla a ve výsledku obsadila neuvěřitelné 4. místo na mistrovství Evropy.

Držme pěsti, ať ji bojovný duch neopustí, aby mohla skvěle reprezentovat nejen náš tým, ale i Zlín, rodné Vizovice a potažmo celou Českou republiku.

V létě ji čeká Pohár národů v Liverpoolu, kde chce dokázat, že mezi evropskou elitu patří právem.

Nezbývá nám než poděkovat všem, kteří nám pomáhají. Samozřejmostí je obrovské poděkování Statutárnímu městu Zlín, díky kterému můžeme využívat prostory, ve kterých standardně fungujeme.


Loga
Zlín.eu Zlínský kra