Mistrovství států Evropské unie – Kadaň 2016

Mažoretky Sdružení dechového orchestru mladých Zlín

 

O prvním dubnovém víkendu nás čekalo finálové kolo soutěže MCEU – Mistrovství států Evropské unie.

Moravské kvalifikační kolo proběhlo v únoru v Prostějově a mažoretkám a twirlerkám SDOM Zlín se povedlo kvalifikovat v 11 choreografiích, z toho sedm bylo zařazeno do nejvyšší výkonností třídy.

Denisa Chytilová, kapitánka seniorského týmu

Jak už je to u nás smutným pravidlem, týden před soutěží došlo k dalšímu zranění…Tentokrát si školní lyžování vybralo svou daň a jedna ze sólistek a členek juniorské miniformace přijela s vymknutým kolenem…

 

Všech negativ už ale bylo moc, a tak jsme se plni optimismu vydali na cestu. Cesta probíhala naprosto předvídatelně – holky měly opět naplánovanou trasu přesně od McDonald´s k McDonald´s, kde k velkému nadšení svých trenérek rozhodně nešetřily s těmi „nejzdravějšími“ jídly, které tento řetězec nabízí („A oni jako mají i salát??? Hm, tak ten si nedám…“), v autě probraly všechny možné scénáře od toho, kdy se jim vše perfektně povede až k hororovým stavům, že nebudou ani vědět své jméno, natož choreo, přes dohadování s navigací až po úspěšné protržení cílové pásky…

 

V sobotu v 6 ráno vše začalo naostro, příprava, registrace, make-up, já se málo třpytím, Michaela Jančíková, Barbora Horáková - Mistr států EU, duo klasická mažoretka, Lucie Očadlíková, Lucie Čepická, Mistr států EU, duo rytmikamě se klepou ruce, ztratila jsem kostým, zabijte mě, jsem nervózní atd. atd. atd. Až nastalo vyhlášení výsledků první dne… SDOM bylo vyvoláváno v každé disciplíně, kde jsme se zúčastnili a za skupinové a párové choreografie vezeme 3 tituly Mistra států Evropské unie, titul I. Vicemistra států EU a zlato ve výkonnostní kategorii B.

Krása střídá nádheru, dětské šampaňské teče proudem, vedoucí můžou svými slzami štěstí zalít veškeré záhony v Kadani a holky opět zažívají slastný pocit přípitku z poháru.

 

Byl to ale dlouhý den a nezbývá, než zalézt do spacáku a připravit se na druhý soutěžní den, tedy na sólová vystoupení.

A stal se zázrak, stres odpadl. Holky si uvědomily, že svá sólová čísla předvádějí na poslední soutěži a každou choreografii si náležitě užily. A jak to dopadlo? Kromě potlesku ve stoje a obrovského obdivu konkurence vezeme bronz za rytmiku a hlavně speciální pohár poroty za nejlepší choreografii a provedení! O takovém úspěchu se nám ani nesnilo!

 

Na tomto úspěchu se opět podílely všechny naše dobré duše, rodiče, vedoucí i Statutární město Zlín a my jim za to z celého srdce děkujeme.

mažoretková a twirlingová skupina SDOM Zlín - Mistr států EU - twirl team, Mistr států EU - duo klasická mažoretka, I. Vicemistr států EU - miniformace senior, 1. místo miniformace junior

 

Napsala Alena Krčmářová


Loga
Zlín.eu Zlínský kra