Mistrovství světa v twirlingu, Mistrovství ČR v twirlingu

Letní prázdniny se letos pro ty nejlepší české twirlery a twirlerky smrkly do náročných příprav.

V srpnu totiž proběhlo díky Covidu odsunuté Mistrovství světa v twirlingu WFNBTA. Zároveň ale museli všichni twirleři soustředit síly i na plánované Mistrovství ČR, které se uskutečnilo jen 4 týdny po Mistrovství světa.

Celou zimu a jaro tak jedna z nejlepších českých twirlerek, vizovická rodačka Michaela Jančíková, trávila téměř veškerý volný čas v tělocvičně, v létě si dovolila pár dní odpočinku u moře a potom následovala nejtěžší část celých příprav. Zvládnout vrchol loňské sezóny v podobě Mistrovství světa v Holandsku, a přitom si nechat dost sil na začátek sezóny nové, kdy hned v září probíhá Mistrovství ČR.

Mistrovství světa v twirlingu se koná jednou za dva roky, to letošní bylo bohužel o 2 roky posunuto. Po 4 letech čekání se ti nejlepší twirleři setkali v Holandsku a byla to neskutečná podívaná.

Michaela Jančíková je již několik let členkou České národní reprezentace, do Holandska s ní tedy odjelo dalších 8 twirlerů z celé republiky.

Konkurence byla obrovská, zejména twirleři z Kanady, Francie a USA podávají neskutečné výkony a jde vidět, že Česká republika má stále co dohánět.

Nicméně Michaela se nenechala zastrašit. Předvedla své choreografie v disciplíně rytmické sólo a sólo 1 baton. V rytmice Míša obhájila své umístění z minulého MS a uzavírá top 20, v povinném sóle jí o jediný bod unikl postup do finále s skončila tak na neskutečném 11. místě. Z celé české výpravy měla lepší umístění pouze seniorka Eva Beranová, současná nejúspěšnější česká twirlerka, která obsadila 9. místo v seniorské kategorii.

Michaela už od začátku Covidu trénuje sama, v době restrikcí se snažila trénovat online s trenéry z Ameriky, nakonec ale nároky na tento sport rozhodly za ni, a Michaela se téměř 2 roky připravovala sama v pokoji, na dětském hřišti, po uvolnění zákazů v dostupných tělocvičnách. V roce 2022 konečně mohl přijet její choreograf, bývalý Mistr světa, Pascal Dumas. Ten Michaele sestavil rytmické taneční sólo nejen pro Mistrovství světa, ale i pro Mistrovství České republiky. Povinné sólo si pak Michaela skládala sama se svou trenérkou Alenou Krčmářovou.

Po návratu z Holandska si Michaela nemohla dopřát žádný oddych, musela se připravit na Mistrovství ČR, kde bojovala nejen o tituly Mistrů ČR, ale i o postupy na nadcházející Mistrovství Evropy.

A Michaela opět uspěla. Po nepříliš vydařeném prvním kole v sobě našla sílu a finálové kolo v rytmické i povinném sóle předvedla naprosto perfektně.

V rytmickém sóle ji provázel potlesk celou sestavu, hlediště v hale v Hradci Králové křičelo Míšino jméno a ona si to perfektně užívala. Při povinném sóle naopak celé hlediště zíralo v němém úžase a nemohli uvěřit, že lze předvádět tak náročné prvky tak čistě, a přitom tak neskutečně rychle. Na konci sestavy pak potlesk málem zbořil halu a Michaela zaslouženě odcházela s vědomím, že tohle je na medaili.

A bylo. Michaela obhájila titul vicemistra v rytmickém tanečním sóle a poprvé si ve svém sportovním životě užívala hymnu pro mistry ČR, který zaslouženě vybojovala za výkon v povinném sóle.

 

Nezbývá nám než poděkovat všem, kteří nám pomáhají. Samozřejmostí je obrovské poděkování Statutárnímu městu Zlín, městu Vizovice, rodičům a všem, kteří Michaelu nebo twirling samotný podporují. Děkujeme


Loga
Zlín.eu Zlínský kra