Mladá Vizovjanka slavila úspěchy na MS i evropském šampionátu v twirlingu

Mladá Vizovjanka slavila úspěchy na MS i evropském šampionátu v twirlingu

Je jí teprve dvanáct a už má za sebou obrovské sportovní úspěchy nejen v tuzemsku, ale i za hranicemi naší země. Vizovjanka Michaela Jančíková po zisku titulu Mistr ČR v twirlingu bodovala i na Mistrovství světa v Lillehammeru a na Evropském šampionátu v Dublinu. Díky ní má tak tento v České republice poměrně mladý sport za sebou neuvěřitelnou sezonu. Twirling v sobě kombinuje extrémně náročnou práci s mažoretkovou hůlkou, gymnastiku, balet a scénický tanec. Mladá sportovkyně se jemu věnuje teprve tři roky.

„Míša letos poprvé soutěží ve vyšší věkové kategorii Junior. I tak ale všechny přesvědčila, že i přes svůj mladý věk dokáže nejen to, co až o tři roky starší soupeřky, ale poradí si i s obrovským psychickým náporem evropské i světové soutěže,“ uvedla trenérka Alena Krčmářová. A poznamenala, že rodačka z Vizovic dokázala něco, v co nikdo ani nedoufal. „Na Mistrovství světa, které se konalo v dubnu 2018 v norském Lillehammeru, Míša vybojovala „top twenty“ a z několika desítek nominovaných účastníků celého světa obsadila úžasné 20. místo,“ popsala trenérka. Michaela Jančíková ale neusnula na vavřínech a dál tvrdě pracovala. Vyplatilo se. Začátkem prázdnin v irském Dublinu na Evropském šampionátu předvedla opět to nejlepší.

„Na tomto šampionátu se v její kategorii sešlo 34 soutěžících. Byla neuvěřitelná. Po prvním kole ji porota zařadila na průběžné čtvrté místo. Ve finále pak předvedla téměř bezchybnou sestavu a vybojovala úžasné třetí místo. Ještě teď z toho mám husí kůži,“ svěřila se její maminka Irena Jančíková.

„Sama za sebe musím říct, že jsem něco takového nečekala. Samozřejmě, že jsem dala do toho všechno, ale konkurence je velká. Twirling je u nás totiž zatím málo známý. Přitom ve světě je to hodně populární disciplína,“ řekla mladá Vizovjanka. Český twirling zažil díky ní nečekaně úspěšnou sezonu, o které se před jejím začátek nikomu ani nesnilo.

„Twirling je pro mě srdeční záležitost, i když mám i jiné sportovní aktivity. Dělat jej mohu jen díky podpoře rodiny, především mamky, ale také díky finanční podpoře města Vizovice a Statutárního města Zlín. Bez nich bych se tak daleko dostala jen těžko,“ uzavřela mladá sportovkyně.

 

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková

PR manažer města Vizovice

Tel.: 731 132 162


Loga
Zlín.eu Zlínský kra