Národní šampionát mažoretek a twirlingu – Mistrovství České republiky, Ronov nad Doubravou 2015

Na Mistrovství ČR se nám letos povedlo kvalifikovat se sedmi vstupy. Většina děvčat, která si vybojovala postup, jela na MČR poprvé v životě a očekávání a snaha uspět byla opravdu obrovská.

První den jsmLB_23131e bojovali v sólových disciplínách. V 9 ráno začal slavnostní nástup a my jsme zjistili, že naše malá Míša je opravdu malá a v zástupu soutěžících byla nejen nejmenší, ale i nejmladší. Den odstartoval dětmi a juniorkami mladšími v disciplíně sólo klasická mažoretka. V každé z těchto disciplín se o mistrovské tituly ucházelo téměř 30 dívek, které prošly všemi předkoly z Čech i Moravy, Míša Jančíková skončila na 18.-26. místě a Kačce Hádlíkové utekl postup do finále opravdu o vlásek a obsadila úžasné 13.-15. místo. Po obědě pokračovala soutěž klasické mažoretky staršími děvčaty a my zaznamenali další úspěch – Denča Chytilová je mezi 10 nejlepšími ve své kategorii.

Po tomto vystoupení už jsme museli rychle chystat rekvizity a další soutěžní vystoupení. O postup na Mistrovství Evropy bojovala opět naše nejmenší Míša a Denča Chytilová. V rekvizitách už nejde jen o ladný pohyb, bezchybný pochod a nápaditou choreografii. Musíte navíc ovládat baletní i gymnastické prvky a nejvíce se hledí na práci s nářadím a twirlingovou práci s hůlkou. Míša šla na řadu hned po soutěžící, která se před měsícem vrátila z Mistrovství světa, kde skončila pátá. Zadívala se na soutěžní plochu a řekla: „tak tuhle asi neporazím“, ale i tak vyrazila s úsměvem a bez jakéhokoli náznaku nervozity si vybojovala úžasné 4. místo. Ve starší kategorii si vybojovala postup Denča Chytilová, která se svou ledovou královnou obsadila v opravdu obrovské konkurenci krásné 7. místo.

V neděli nás pak čekala pouze 2 vystoupení – duo klasika a duo s hůlkou a rekvizitami. Únava a nevyspání se na nikom z nás naštěstí nepodepsali a tak se Kačce Hádlíkové s Nikou Pavlíčkovou podařilo obsadit skvělé 13. místo. V průběhu soutěží se nám v zákulisí chystal největší trumf – gondola připravená na své soutěžní vystoupení v choreografii „Benátky“. Na naší lodi se už únava mírně projevila, začala trochu zlobit kolečka, ale statný gondoliér Lucka Čepická se svou milou Nikou Pavlíčkovou si dopluli pro skvělé 5. místo a odvezly si chválu nejen za provedení a neotřelý nápad, ale i za perfektní zpracování rekvizit.

Letos jsme tedy na MČR nezískali žádný z mistrovských titulů, víkend byl ale perfektní, viděli jsme konkurenci, zjistili, kam až se můžeme posunout, obdivovali výkony, choreografie i kostýmy soupeřů, seznámili se se spoustou nových lidí a těšíme se na příští rok. A toto všechno se mohlo uskutečnit za podpory Statutárního města Zlína. zlin


Loga
Zlín.eu Zlínský kra