Soutěž dechových orchestrů Ostrava 2015

Dne 5.6. v pátek se Sdružení dechového orchestru mladých Zlín ,tedy jeho muzikantská část“ dechový orchestr mladých“ zúčastnilo  mezinárodní soutěže koncertní dechové hudby v Ostravě. Tato soutěž má v mezinárodních měřítcích vysokou prestiž a kvalitu,kde se hraje hlavně česká koncertní dechová hudba.V pěti členné mezinárodní porotě seděli osobnosti koncertní dechové hudby jako např. Václav Blahunek,Adam Hudec či Jaroslav Šíp.

“ Dechovka mladých“ vzhledem ke svému věkovému obsazení se přihlásila do střední kategorie. Povinnou skladbou v této kategorii byl „Ondrášúv tanec“ známého moravského skladatele Vladimíra Studničky.Skladbu dostal orchestr v polovině měsíce dubna a i přes tuto relativně krátkou dobu k nácviku ji soubor důstojně zvládl.Pod dirigentskými hůlkami Tomáše a Petra Černochovými a L.Mikla odezněly skladby např.Slovácký tanec č.5 Fantiška Maňase,Jubilant v úpr. Adama Hudce,Carmina Burana K.Orffa a povinná skladba Vl.Studničky.
Výkon orchestru porota ohodnotila body,jejichž součet soubor umístil do slušného stříbrného pásma.
 Vedení orchestru si velmi cenilo setkání s porotou a účast orchestru na této prestižní soutěži bude mít pro kvalitní umělecký růst souboru bezesporu zásadní vliv. Sdružení dechového orchestru mladých se soutěže mohlo zúčastnit za podpory Statutárního města Zlína
 L.Mikl,dirigent


Loga
Zlín.eu Zlínský kra