SOUTĚŽE V KLASICKÉ MAŽORETCE – PRVNÍ POLOLETÍ 2020

V roce 2020 jsme konečně po delší době posílili i tým sólistů v kategorii klasické mažoretky. Doposud jsme měli v naší skupině pouze 3 děvčata, která se věnovala sólovým soutěžím v klasické mažoretce. Na sezónu 2020 jsme ale nakonec připravovali desítku dívek a sestavili jsme 12 choreografií.

Děvčata se na novou sezónu začala připravovat už o prázdninách 2019.

První soutěž byla plánována na poslední únorový víkend, kdy byla vyhlášena první nepostupová soutěž sezóny. Děvčata si zde chtějí poměřit síly se soupeřkami z celé Moravy a na základě hodnocení poroty potom vyladit svá soutěžní vystoupení pro nadcházející postupové soutěže v rámci Národního šampionátu mažoretek pořádaného Svazem mažoretek ČR.

Na konci února se tedy 7 z našich děvčat vydalo do Říčan u Brna, aby si většina z nich odbyla svou premiéru při sólové nebo párové soutěži v disciplíně klasická mažoretka. Největší úspěch získala Tereza Polešovská, kdy v konkurenci desítky soupeřek vybojovala bronz. Všechny ostatní holky zažily svou sólovou premiéru a předvedly také úžasné výkony, i když bohužel bez medaile. Kateřina Dědková 7. místo, Zuzana Zehnalová 7. místo, Lucie Jedková 9. místo. V duích jsme pak získaly bramborovou medaili díky Keteřině Dědkové s Terezou Polešovskou a 5. místo vybojovaly sestry Sára a Eliška Lutonské.

V březnu se pak děvčata měla začít cíleně zaměřovat na Mistrovství Moravy a Slezska, toto bylo bohužel díky pandemii Covid-19 přesunuto až na září 2020. Doufáme, že už bude vše v pořádku a celé měsíce příprav našich děvčat nezůstanou jen hezkou vzpomínkou, ale že své umění zúročíme a vybojujeme postupy na Mistrovství ČR.I za skupinu klasické mažoretky SDOM Zlín velmi děkujeme Statutárnímu městu Zlín. Bez jeho podpory bychom nemohly fungovat. Děkujeme zároveň i všem rodičům a fanouškům, kteří nás podporují hlavně po 


Loga
Zlín.eu Zlínský kra