Německo, Thum – 2017

Zájezdovou sezónu roku 2017 zahájil Dechový orchestr mladých opět na hudebním setkání v malebném městě Thum v Německu, kde se konal již 27. ročník setkání hudebníků z různých zemí, různého věku i hudebního zaměření.

O víkendu 9. – 11. června 2017 tak náš orchestr i mažoretky vyrazil za hranice nejen všedních dnů a sbíral potlesk, chválu i zkušenosti.

Loni jsme se tohoto setkání orchestrů zúčastnili poprvé a ač tehdy někteří naši členové nedosáhli ještě ani 10 let věku a zahraničního zájezdu se zúčastnili vůbec poprvé, jde vidět, že udělali velký dojem, protože jsme pozvánku pro letošní rok dostali znovu. A situace se opakuje – někteří naši členové sice o rok zestárli, ale část obsazení byla opět úplně nová, zdaleka ne náctiletá a opět se jim povedlo zaujmout natolik, že příští rok se zahájení naší zájezdové sezóny zřejmě ponese ve stejném duchu.

Děkujeme tedy nejen rodičům, kteří nám věří natolik, že své děti s námi do zahraničí bez obav vyšlou, ale hlavně Statutárnímu městu Zlín a Ministerstvu kultury, bez jehož podpory se neobejdeme.

 


Loga
Zlín.eu Zlínský kra