11.6.2011 – Národní šampionát twirlingu a mažoretek České republiky – Mistrovství České republiky sólo/duo

3:30 ráno, budík zvoní, nikdo nevstává… A když už vstává, tak ne jako ranní ptáče, co dál doskáče. Takové probuzení nás čekalo 11.června 2011, kdy probíhalo Mistrovství ČR v twirlingu… Mistrovství tentokrát probíhalo v Ronově nad Doubravou, v městečku, ve kterém by nikdo nehledal ty nejlepší mažoretky a twirlery republiky.

Anička Krčmářová se jako Mistr Moravy a Slezska kvalifikovala k účasti na tomto Mistrovství a vzhledem k vyhlídkám na výborné umístění na Republice jsme tedy museli odolat nutkání rozšlapat budík na mikročástečky a spát dál…

A tak jsme vyrazili. Čtyřhodinová cesta, kochačka, kafe, strach, abychom přijeli včas na prezentaci a počínající nervozita ze soutěže, nápady, plány a motlitby, ať vše dobře dopadne. Prezentace, porada vedoucích, slavnostní nástup, prohlídka města, čekání, oběd, chystání, zkouška a nervozita vystupňovaná k nejvyšším příčkám stupnice. Dvou a půl minutové sólo, oddech, potlesk, slzy, objímání, focení a čekání. Další slavnostní nástup, předávání titulů a medailí a…. a páté místo!! Ano, Anička se na svém historicky prvním sólovém vystoupení na Mistrovství republiky umístila na úžasném 5. místě, pouhé dvě příčky za nominací na Mistrovství Evropy a navíc – stále nejlepší sólistka s rekvizitou ve své věkové kategorii na Moravě a ve Slezsku.

 


Loga
Zlín.eu Zlínský kra