22.5.2011 – Národní šampionát twirlingu a mažoretek České republiky – Zemské finále sólo/duo

Představte si krásnou neděli, sluníčko svítí, na nebi ani mráček, 25 °C ve stínu… a my se potíme v tělocvičně s dalšími stovkami mažoretek, tanečníků, porotců a diváků, obdivujeme konkurenty a doufáme v úspěch. Na jídlo není čas ani pomyšlení, všude se válí tuny líčidel, ve vzduchu se tetelí lak na vlasy a všude kolem se povalují kostýmy, rekvizity a hůlky. Tak nějak to vypadalo na Zemském finále sólo/duo v Ostravě.

Jak už to na soutěžích bývá, plánovaný začátek se posunul a nám nezbývalo než mezi jednotlivými soutěžními vstupy přebíhat, přečesávat, převlékat a přemalovávat…

A jak už to na soutěžích bývá, předvedly jsme to nejlepší, co umíme. Aneta Křižková při své sólové premiéře v kategorii klasická mažoretka ukázala, jak má mažoretka opravdu vypadat a sklidila obrovské divácké ovace. Další naší soutěžní premiérou bylo rytmické taneční duo Anety Křižkové a Aničky Krčmářové. Tato disciplína se vyznačuje extrémními požadavky na práci s hůlkou a nutností taneční průpravy. To, že děvčata opravdu umí tancovat, pak předvedla Anička v další soutěžní disciplíně – tanečním sólu s hůlkou a rekvizitami. S prvními tóny skladby Unforgiven od kapely Apocalyptica bylo jasné, že na pódiu stojí opravdový mistr. Soutěžní tečkou bylo duo Anety Křižkové s Aničkou Bábovskou na téma Francie. Ve dvouminutovém představení jsme se podívali mezi pieroty, kankánové tanečnice nebo na Eiffelovku.

A jak to vše dopadlo? Líp, než jsme kdy doufali. Aneta Křižková obsadila 5. Místo v disciplíně klasická mažoretka, stejné místo na nás připadlo i v rytmickém tanečním duu. S pieroty jsme se dostali dokonce až na druhé místo.

To nejlepší ale teprve přijde – Anička Krčmářová ukázala, že na prknech znamenajících svět patří opravdu k mistrům – první místo, zisk titulu Mistr Moravy a Slezska a navíc nominace na titul Mažoretka roku 2011 je toho jasným důkazem.

    

 

 


Loga
Zlín.eu Zlínský kra