FESTIVAL DECHOVÝCH ORCHESTRŮ ZLÍN 2008

Konec prázdnin byl pro mnohé zasvěcen horečnatým přípravám na nový školní rok či poslednímu užívání si volného času. Pro náš soubor byly poslední srpnové dny ve znamení hudby, koncertů, setkání…prostě festivalu.

Mezinárodní festival dechových a folklorních souborů Zlín 2008 je největší akce svého druhu v České republice. Do Zlínského kraje a města Zlína zavítal letos již po čtrnácté. V posledních letech je náš orchestr spolu s mažoretkami nedílnou součástí tohoto festivalu. V minulých letech jsme se účastnili i jako pořadatelé, letos jsme nabídku ke spolupořadatelství museli bohužel odmítnout a omezili jsme se „pouze“ na vystoupení.

Naše show byla stanovena na pátek 29.srpna. V tento den jsme měli zahajovat koncertní program na zlínském Náměstí Míru a všichni jsme byli pěkně nervózní. Sólisté i řadový hráči orchestru si plně uvědomovali, že publikum bude složeno převážně z muzikantů z ostatních orchestrů. Mažoretky zase přemýšlely, jestli umí tancovat lépe a nápaditěji než ostatní soubory, jestli dokáží zaujmout publikum na mažoretky zvyklé. Vše se nakonec podařilo, i když se sem tam nějaká chybička vloudila. Přátelsky míněné rady pro zlepšení jsme si vzaly k srdci a víme, co je potřeba zlepšovat.

Vrcholem festivalového dění byla sobota 30. srpna, během níž  městem procházel pestrý festivalový průvod. Pro náš soubor byl tento průvod těžkou zkouškou, hlavně kvůli velmi vydařenému koncertu spřáteleného Avion Swing Bandu, který byl v noci z pátku na sobotu… Někteří si na Avionu tak užívali, že ráno ani nedospali (že jo Klárko?).

Jako tradičně jsme průvod zahajovali a i přes drobné nedostatky jako nepřítomnost kapitánky jsme vše zvládli na jedničku. Poprvé se v průvodu představily naše mladé mažoretky od 8 – 12 let, ale i naše nejmladší mažoretka, pětiletá Barča. Za nimi měla premiéru i naše skupina mažoretek s vlajkami. Vše potom uzavíraly nejstarší mažoretky a 60 členný orchestr.

Na závěr můžeme jen poděkovat pořadatelům i účastníkům za skvělý zážitek a novou inspiraci. Doufáme, že se vše líbilo nejen nám, ale i našim divákům a že se uvidíme na dalších koncertech našeho orchestru.


Loga
Zlín.eu Zlínský kra