Festival Dechových Orchestrů ZLÍN 2010

Konec prázdnin byl pro mnohé zasvěcen horečnatým přípravám na nový školní rok či poslednímu užívání si volného času. Pro náš soubor byly poslední srpnové dny opět ve znamení hudby, koncertů, setkání…prostě festivalu.

Mezinárodní festival dechových a folklorních souborů Zlín 2010 (19.8.2010 – 22.8.2010) patří k největším festivalům svého druhu v České republice. Na letošním, již patnáctém ročníku, se představilo 29 souborů z celé Evropy a téměř tisícovka účinkujících.

Letošní ročník byl bohužel poznamenán velmi smutnou událostí, kdy 16. července 2010 zemřel zakladatel a pořadatel festivalu, pan Jaroslav Bílý.

 Na dlouholetého dirigenta VDO Zlín a autora mnoha skvělých skladeb, které jsou v repertoáru nejen našeho orchestru, ale i mnoha dalších, jsme vzpomněli již při zahajovacím koncertu celého festivalu, kdy jsme spolu s VDO a mažoretkami Taneční školy Mědílkovi zahráli a zatancovali skladbu Jaroslava Bílého Tobogán.

Snad poprvé se tak na jednom místě sešli téměř všichni hráči VDO i SDOM Zlín i jejich mažoretkové skupiny. A opravdu bylo na co se dívat.

Zlatý hřeb festivalu byl stanoven na sobotu 21.8.2010, kdy městem prošel festivalový průvod všech zúčastněných orchestrů i folklórních souborů. Jak se již stalo pravidlem, náš soubor celý tento průvod zahajoval. Tento průvod je příležitost, jak ukázat celý soubor včetně všech mažoretkových skupin. I na divácích bylo poznat, že tak velký počet členů opravdu nečekali. I přes prázdninové období jsme předvedli všechny 3 mažoretkové skupiny a orchestr měl téměř 50 hráčů. Nejmenší mažoretky si tak vyzkoušely první velký průvod, střední skupina předvedla své umění s vlajkami a nejzkušenější mažoretky ukázaly, že si se svou kapelou perfektně rozumí a předvedly skvělou spolupráci s orchestrem. 

Na závěr můžeme jen poděkovat pořadatelům i účastníkům za skvělý zážitek a novou inspiraci. Jako každý rok doufáme, že se vše líbilo nejen nám, ale i našim divákům. Těšíme se na setkání s Vámi při dalších koncertech.


Loga
Zlín.eu Zlínský kra