Jarní koncert SDOM Zlín

V neděli 27.4.2008 se v Městském divadle Zlín uskutečnil Jarní koncert Sdružení dechového orchestru mladých. Šlo o další z řady „netradičních“ koncertů, které mají za úkol přiblížit toto těleso širokému publiku a ukázat, že slovíčka jako „dechová hudba“ automaticky neznamenají nudnou dechovku hrající otřepané cajdáky pro důchodce, ale že jde především o zábavu pro širokou veřejnost. Na koncertu se kromě zlínských mažoretek a tanečnic představili i muzikanti a tanečnice ze slovenského Dechového orchestru Bojnica.

Celým pořadem provázela známá moderátorka Mgr. Ivana Slabáková, která na závěrečné děkovačce přiznala, že ač ani jeden z orchestrů nikdy neslyšela „naživo,“ je velmi mile překvapena úrovní muzikantů, zpěvaček i tanečnic. „Těší mě, že jsou nyní mládežnické orchestry na tak vysoké úrovni. Slovenských zpěvaček z DO Bojnica se může většina našich pop star bát. Takové hlasy se jen tak neslyší,“ řekla Slabáková.

 Tento muzikantský zážitek navíc zpestřilo i mnoho vystoupení zlínských i slovenských mažoretek. Tyto skupiny patří k výborným mažoretkovým souborům s dlouholetou tradicí, navíc se oběma skupinám podařilo předvést vždy jiný styl vystoupení a jde vidět, že Slováci i Češi mají na mažoretkový sport trochu jiný pohled, což je pro oko diváka neskutečná nádhera. Plejáda téměř 40 mažoretek, od nejmladších holčiček v předškolním věku až po mladé krasavice na vdávání dodala celé show ten správný šmrnc.

 Obě skupiny tímto koncertem navázaly velmi přátelské vztahy a s celou show budou pokračovat nejen v dalších městech České republiky, ale ukáží se i na Slovensku. Nezbývá než doufat, že nadšení těmto mladým umělcům vydrží a že nám divákům přinesou další skvělou podívanou.


Loga
Zlín.eu Zlínský kra