Mistrovství ČR v twirlingu 2012

V sobotu 11. února 2012 jsme se zúčastnili další soutěže v twirlingu, tentokrát v jedné z nejtěžších disciplín – hůlka na povinnou hudbu.

A o co vlastně jde? Jednoduše řečeno jde o dvě a půl minuty monotónní hudby, kdy musíte na  minimálním prostoru ukázat to nejlepší, co s hůlkou umíte v přesně stanoveném pořadí. Jde o techniku a náročnost, v této disciplíně není prostor pro tanec ani pro odpočinek. Po sledu vertikálních prvků musí následovat prstová technika, rollsy, horizontální prvky a jako bonbónek nakonec to nej, co umíte. Vše ve zběsilém tempu v prostoru vymezeném 4 kužely.

 Pro tuto technicky opravdu nesmírně náročnou disciplínu se rozhodla Aneta Křižková, kapitánka našich nejstarších mažoretek, které s přípravou pomáhala Lenka Doleželová, jedna z nejlepších twirlerek ČR. Tréninky byly krušné a bolestivé – tělesně pro Anetu, duševně pak pro Lenku. Neskutečné odříkání se ale nakonec vyplatilo a v obrovské konkurenci zejména skupin z Čech se Aneta na svém prvním Mistrovství ČR umístila na úžasném 4. místě.

 Gratulujeme a příště už to bude bedna!


Loga
Zlín.eu Zlínský kra