MISTROVSTVÍ ČR WBTF V TWIRLINGU 2018

Mažoretky a twirlerky SDOM Zlín jsou již 14 let hrdými členy Svazu mažoretek a twirlingu, který jako jediný v ČR může oficiálně pořádat Mistrovství ČR a udělovat tak tituly Mistrů ČR v twirlingu. Tyto soutěže může vyhlašovat pro asociaci NBTA (National Baton and Twirling Association) a WBTF (World Baton Twirling Association). Rozdíl v soutěžích těchto asociací je velký – WBTF má povoleny gymnastické a akrobatické prvky různé úrovně. Narozdíl od NBTA tak v choreografiích najdete i hvězdice, rondáty, přemety či tzv. Araby.

Pro to, aby se twirleři mohli zúčastnit soutěží WBTF, nemusí skládat žádné mezinárodní zkoušky. Pro nás je to skvělá soutěžní průprava i pro naše začínající twirlerky, které se tak mohou utkat o nejvyšší tituly, porovnat síly s ostatními a něčemu novému se přiučit.

Na soutěž jsme připravili sóla, dua i tým, celkem 10 choreografií. Náročná práce se vyplatila. Poprvé v naší twirlingové skupině zněla hymna ČR i pro nás! Respektive pro Michaelu Jančíkovou jako Mistra ČR junior 1 v povinném sóle. Další ocenění také stojí za to. Freestyle sólo děti, Diana Pavlíková I. Vicemistr ČR, twirlingový tým II. Vicemistr ČR, pár děti Nathálie Brablcová a Zuzana Pinerová 1. místo, pár junior Kateřina Hádlíková a Lucie Očadlíková 4. místo, freestyle junior 12-17 let (mimochodem se účastnilo přes 3 desítky soutěžících!) Michaela Jančíková 10. místo, Kateřina Hádlíková 22. místo, freestyle senior Ivona Bahulová 7. místo, povinná hudba děti Kristýna Pavlíková 5. místo, povinná hudba junior 2 Nathálie Kubíková 11. místo.

Samozřejmostí je přímý postup na Mistrovství Evropy WBTF pro Michaelu Jančíkovou jako Mistra ČR do Irského Dublinu, kde v červenci bude bojovat o evropské tituly.

Děkujeme nejen všem našim lektorům a choreografům, ale i rodičům a přátelům za pevné nervy a za neutuchající podporu nejen Statutárnímu městu Zlín, ale i všem našim fanouškům.


Loga
Zlín.eu Zlínský kra