Národní šampionát twirlingu a mažoretek České republiky – Mistrovství Moravy a Slezska sólo/duo 21. – 22.4.2012

Tak jako každý rok i letošní duben byl ve světě mažoretek zasvěcen startu Národního šampionátu mažoretek a oblastním kolům.

A tak jako každý rok jsme i my měli své zastoupení v kategorii sólo/duo. Letošní rok byl ale přece jen speciální – poprvé jsme měli obsazení v kategorii děti i junior mladší.

Opět, abychom nevyšli ze cviku, jsme málem nestihli prezentaci, opět jsme prošli všemi počátečními zmatky, kdy se střídavě konala i odpadala porada vedoucích a opět jsme prošli slavnostním nástupem. Pro ty, kteří už na nějaké soutěži byli, běžná praxe, ale pro 3 z nás to byl nový zážitek. Nástup všech mažoretek a twirlerů, kteří se daného kola účastní, všichni v kostýmu, nalíčení a plní nadějí na vítězství je pro ty, kteří jsou „uvnitř“, opravdu silný zážitek.

První soutěžící byla ve své premiéře Nikča Pavlíčková. Přes obrovskou nervozitu ukázala to nejlepší, co uměla a nakonec se z toho vyklubalo úžasné 3. místo, medaile, titul 2.  Vicemistra Moravy a Slezska a postup na Mistrovství ČR.


Další na řadu přišla Anička Krčmářová, Mistryně Moravy a Slezska z roku 2011. Bohužel – dvouměsíční nemoc a tím pádem pouze týdenní příprava si vyžádali své a letos jsme se museli spokojit pouze s 5. místem. I když – Anička opět získala nominaci do soutěže o nej mažoretku roku 2012.

Další premiéru měla Denča Chytilová a Kačka Hádlíková v choreografii Anny Krčmářové. Děvčata, i když nejmladší ve své kategorii, se rozhodně neměla za co stydět. Téměř bezchybné předvedení soutěžní pódiovky jim bohužel nepřineslo medaili nebo postup na Mistrovství ČR, ale v konkurenci dívek až o 4 roky starších rozhodně obstála.


Loga
Zlín.eu Zlínský kra