Německo, Thum – 2018

Zájezdovou sezónu roku 2018 zahájil Dechový orchestr mladých opět na hudebním setkání v malebném městě Thum v Německu, kde se konal již 28. ročník setkání hudebníků z různých zemí, různého věku i hudebního zaměření.

O víkendu, od 25. do 27. května jsme společně s nejstaršími mažoretkami vyjeli za hranice, sbírat nové zkušenosti, zahrát a také se potkat se známými tvářemi.

Na festival v Thumu jsme letos zavítali již potřetí, někteří ovšem jeli poprvé a pro většinu muzikantů to byla dokonce úplná zájezdová premiéra. Po dlouhé cestě nás čekala večeře, a taková zajímavost je a to si pamatují zejména ti co tam už jednou nebo dvakrát byli, že každý rok je na každý den úplně stejný jídelníček. V sobotu dopoledne nás čekal nejdůležitější koncert, a to koncert ve stanu, které bylo takovým centrem dění. Po tom, co jsme odehráli, jsme se naobědvali a vyrazili do městečka vzdáleného asi 30 kilometrů od Thumu a tam jsme odehráli další koncert. Tímto jsme měli splněno a to znamená, že volno. Večer byl ve stanu nachystaný program pro mladé, hrála tam kapela a pak následovala diskotéka.

V neděli po snídani jsme vyrazili na cestu domů, která také proběhla bez problému. Celý zájezd se velice vydařil a těšíme se zase na příští roky. Teď už se pilně připravujeme na festival FIJO v Chebu, který nás čeká na začátku prázdnin. 

Zájezd orchestru do Thumu se uskutečnil za finanční podpory Statutárního města Zlín a Ministerstva Kultury.


Loga
Zlín.eu Zlínský kra