Saeby – Dánsko 2013

Dánsko – Saeby 2013

Přístavní město Seaby pořádá každé 3 roky festival plný hudby, tance, zábavy a hlavně převleků. Každé 3 roky si totiž místní kapela vymyslí téma, pozve orchestry, naplánuje vše do posledního detailu a těší se na 4 denní maraton.
Tématem festivalu byla tentokrát legendární skupina The Beatles a každý orchestr měl za úkol nejen secvičit skladby k poctě této legendy, ale hlavně připravit se na tematický průvod městem.
Poprvé (a zřejmě i naposled) jste na jednom místě mohli vidět zástupy Ringo Starrů, davy lidí v lennonkách, doslova jste zakopávali o žluté ponorky a námořníků z ní bylo více, než lodí v přístavu.

SDOM Zlín je účastníkem tohoto festivalu už pěknou řádku let a stále patří k tahákům festivalu. Ne, že by se nenašly profesionální soubory, které hrají absolutně bez chyb, showband tvořen čistě z námořní pěchoty, německá dechovka, která postaví na nohy všechny posluchače, swingové orchestry a další úžasné kapely. Dánové a členové ostatních orchestrů ale obdivují náš orchestr zejména pro spojení dětí a teenagerů, skloubení české klasiky a světových pecek, které jsou tyhle „děti“ schopny zahrát téměř na profesionální úrovni, vystoupení mažoretek a hlavně zápal, se kterým absolvujeme každý koncert i průvod.
Děkujeme tedy Zlínskému kraji za podporu, díky které jsme se na tento zájezd letos opět mohli vydat a těšíme se na další ročník.

Realizováno za podpory Ministerstva kultury ČR


Loga
Zlín.eu Zlínský kra