Soutěže České mažoretkové a twirlingové federace ČMTF

Od roku 2016 jsou mažoretky SDOM Zlín členkami České mažoretkové a twirlingové federace ČMTF, která má právo udělovat nejen titulu Mistrů ČR v disciplínách klasické mažoretky či twirlingu, ale má oprávnění ty nejlepší nominovat i na Mistrovství Evropy.

Mažoretky a twirlerky SDOM Zlín se tak poctivě několik měsíců připravovali na všechna předkola a doufala v co nejlepší umístění a postupy.

Soutěž je rozdělena na postupová kola disciplín klasické mažoretky a finálové kolo Mistrovství ČR ve twirlingových disciplínách.

V twirlingových disciplínách se nám již tradičně velmi dařilo. Máme zastoupení ve většině vypsaných disciplínách ve věkových kategoriích od dětí až po seniorky. Ze 13 soutěžních choreografií se nám povedlo vybojovat 6x zlato, 2x stříbro a 2x bronz. Za největší úspěch ale počítáme postup na Mistrovství Evropy, a hlavně zisk speciální ceny poroty za nejlepší choreografii pro Michaelu Jančíkovou za rytmické sólo na téma Evil. Tuto cenu získala Míša už loni, letos si ji vybojovala v porovnání s téměř 50 dalšími choreografiemi.

V disciplínách klasické mažoretky jsme se až do loňského roku zaměřovali hlavně na sóla, dua a miniformace v seniorské kategorii. Letos jsme ale nacvičili sóla, dua a miniformace i pro ty nejmenší, a navíc se nám povedlo sestavit velkou formaci v kategorii kadetky.

V dubnu jsme zdárně prošli kvalifikačním kolem v Prostějově a uprostřed června jsme jeli bojovat o nejvyšší tituly a postupy na Mistrovství Evropy do Jaroměře.

V některých disciplínách bylo i více než 15 soutěžících, které postoupily z několika předkol v rámci celé ČR. Takové konkurence se bály zejména naše nejmenší, které se soutěže na tak vysoké úrovni účastnily poprvé.

A jak to dopadlo? Vezeme tituly Mistra ČR, I. a II. Vicemistra ČR v disciplíně miniformace v kategoriích děti, kadet a senior, titul Mistra ČR v kategorii sólo senior a II. Vicemistr ČR za velkou formaci kadet. V kategorii sólo a duo s rekvizitou jsme také nenašli konkurenty a za obě choreografie jsme navíc získali speciální ocenění pořadatele. A k tomu všemu se ještě povedlo vybojovat našim svěřenkyním bronz v kategorii duo kadet ve výkonnostní třídě B.

S 8 choreografiemi jsme tak vybojovali postup na Mistrovství Evropy, o takovém úspěchu se nám ani nesnilo!

 

Na všech oceněních se opět podílely všechny naše dobré duše, rodiče, vedoucí i Statutární město Zlín a my jim za to z celého srdce děkujeme.


Loga
Zlín.eu Zlínský kra