Vánoční koncert 2012

VÁNOČNÍ KONCERT SDOM ZLÍN
MUZIKA BEZ HRANIC
ZUŠ MORAVA, ZUŠ BOJNICA, ZUŠ RAJEC

Jako již tradičně patřila jedna předvánoční neděle příznivcům Sdružení dechového orchestru mladých. Na 16. 12. 2012 totiž připadl tradiční Vánoční koncert, opět v mírně netradičním duchu.
V předvánoční době, kdy se většina z nás soustředí na rodinnou pohodu a své blízké, jsme ukázali, že bližní můžou být i za hranicemi a přátelé nejsou jen ti, se kterými se setkáváte pravidelně.
Vánoční koncert s podtitulem „MUZIKA BEZ HRANIC“ totiž přinesl nová přátelství a sousedskou pohodu i do Městského divadla, kde SDOM Zlín spolu s účinkujícími uměleckými školami připravil téměř 2 hodinový koncert plný skvělé muziky a dechberoucích výkonů.
Prvním z těchto dechberoucích výkonů bylo vysvětlit nejmenším členům a členkám orchestrů, že slovenština a čeština jsou opravdu velmi podobné jazyky a pokud se budou soustředit, určitě budou rozumět. Skvělou muziku na zkoušce někteří slyšeli jen zčásti, protože předvánoční epidemie nemocných vypukla i v šatnách mažoretek a nejmladší skupina tak přišla pro tento koncert o svou kapitánku. A sílu uznání sousedních států jsme mohli poznat i v různém přístupu dirigentů ke svým i zahraničním vystupujícím.
Výčet vystoupení mažoretek, skvělá hudební sóla či velmi překvapivá vystoupení zpěváků by byl opravdu velmi dlouhý. I když šlo o vystoupení dětí a teenagerů, laťka kvality byla posazena velmi vysoko. Pro ty z vás, kteří si chtějí skladby v podání více než 120 členného orchestru Čechů a Slováků znovu užít třeba i v klidu svého domova, máme dobrou zprávu – během koncertu byla pořízena CD nahrávka.


Loga
Zlín.eu Zlínský kra