Vánoční koncert 2013

Tradiční Vánoční koncert 15. 12. 2013 v Městském divadle Zlín podle ohlasů posluchačů opět nezklamal.

Jak je naším dobrým zvykem, připravujeme na tyto Vánoční koncerty zbrusu nový repertoár a ani tento rok nebyl výjimkou. Podtitulek „Ať žijí duchové“ určitě napoví, kterým směrem se nové skladby ubíraly.

Bohužel, v našich notových archivech není velká sbírka známých pohádkových melodií, proto dostali za úkol rozepsat skladby i naši dirigenti. Této výzvy se chopili s chutí sobě vlastní a pilovali skladby tak dlouho, že ještě měsíc před koncertem nebylo nikomu úplně jasné, jak vlastně budou znít.

Prosinec byl tedy cítit nejen vánočním cukrovím, ale hlavně mírným stresem z horečnatých příprav na koncert, které jsme završili soustředěním na ZŠ Kašava. Nikomu naštěstí nevadilo, že musí do školy i o víkendu a všichni pilně studovali nejen v lavicích, tělocvičně nebo v jídelně téměř celý víkend non-stop.

Pověstnou třešničkou na dortu příprav byl celý Vánoční koncert a dle reakcí našich rodičů, prarodičů a kamarádů byla třešnička opět sladká a velmi příjemná.

V tuto chvíli již začínáme péct nový dort pro předvánoční období 2014, kdy chystáme koncert na téma opera, opereta a muzikál.

Těšíme se na vás!


Loga
Zlín.eu Zlínský kra