Vánoční koncert SDOM Zlín – Filmová hudba a muzikálové melodie

V neděli 12.12.2010 si pro své příznivce SDOM Zlín opět připravilo Vánoční koncert, tentokrát na téma „Filmová hudba a muzikálové melodie.“ Třetí adventní neděli tak členové orchestru strávili stěhováním, přípravami a nekonečnými zkouškami. Někteří se opravdu nemohli dočkat a krátili si čas v odlehlých prostorech divadla, kde nechali své nervozitě volný průchod. Zlatý hřeb večera, velký koncert, se totiž kvapem blížil…

Dokonalá, a zejména „dlouhodobá“ příprava na tento koncert se projevila už na zkoušce, vše ale přesně v 17:00 hodin pominulo jako mávnutím kouzelného proutku a do světa filmu jsme přímo vpadli Symfonickým pochodem, připomněli jsme Indianu Jonese, Supermana i Hvězdné války. Následoval výlet do muzikálů, vzali jsme to zkratkou přes pohádky, zkusili balet v Sherwoodském lese, vzpomněli na Georga Gershwina nebo oplakali Jacka z Titanicu, který zemřel pro svou Rose. 

Jak je zvykem, na Vánoční koncerty se vždy snažíme připravit spoustu překvapení. Tentokrát o novinky a překvapení nebyla nouze.

Kromě spousty nových skladeb si dirigentskou premiéru velmi úspěšně odbyl tančící dirigent Tomáš Gerych, na prknech znamenajících svět si poprvé zazpívaly i některé z našich zpěvaček, poprvé se představila baletní skupina v choreografii Terezy Novosadové, nejmenší a střední mažoretky se předvedly v nových kostýmech, ukázali jsme nové rekvizity a umělecký vedoucí orchestru, pan Mikl, tentokrát nemluvil déle než čtvrt hodiny. Moderátoři konečně dokázali, že umí nejen skvěle mluvit, ale dokonce i vyloudit nějaký tón z hudebních nástrojů. 

Dechovce se opět podařilo ukázat se v plné parádě v záři reflektorů, výlet do světa filmových a muzikálových melodií rozvířil stojaté vody českého showbyznysu. Snad přijde i hollywoodský happy end…


Loga
Zlín.eu Zlínský kra