Zájezd do Polska

Ve dnech 14. – 16.5.2010 se náš orchestr zúčastnil mezinárodního festivalu v polském městu Drawsko Pomorskie.

„SDOM Zlín se již podruhé zúčastnilo tohoto festivalu v Polsku (prvně roku 2005) a jako jediný soubor z České republiky reprezentoval Zlínský kraj. Polsko je všeobecně známé velkou podporou dechové hudby, hlavně tedy velkých mládežnických souborů, a česká dechová hudba se zde těší velké oblibě, stejně tak jako i v mnoha dalších evropských zemích.

Jsem přesvědčen, že náš soubor v tomto duchu reprezentoval Českou republiku se vší ctí.

Festival probíhal o víkendu, kdy v sobotu 15. května dopoledne v tamnější sportovní hale (díky špatnému počasí) orchestry společně zahájily festival evropskou hymnou. Následoval blok odpoledních koncertů v různých obvodech města.

V neděli po dopoledních koncertech dále následoval hvězdicový průvod městem a poté na náměstí Konstituce proběhl monsterkoncert všech orchestrů a ukončení festivalu.

Pro nás byl tento festival o to důležitější, že místní školní soubor slavil své 10. narozeniny a při této příležitosti byla v sobotu pro dirigenty a představitele místní samosprávy uspořádaná slavnostní večeře. Zde jsme předali pozdravy a propagační materiály Zlínského kraje s pozváním na festival FEDO Zlín 2010.“

dirigent orchestru pan Libor Mikl

Akce se mohla uskutečnit jen díky Záštitě hejtmana Zlínského kraje pana MVDr. Stanislava Mišáka a finanční podpoře Zlínského kraje.

Realizováno za podpory Ministerstva kultury ČR

 


Loga
Zlín.eu Zlínský kra